• Academia Olimpica Romana

Crosul National "Ziua Olimpica"

Castigatori

Castigatorii categoriei de varsta 6-8 ani, fete:
1.    Leea Parvu – Colegiul National C.D. Loga Caransebes
2.    Ana Maria Spranceana – Scoala Gimnaziala nr. 7 Resita
3.    Sandra Imling – Liceul Traian Lalescu Resita.

Castigatorii categoriei de varsta 6-8 ani, baieti:
1.    Eduardo Constantin - Scoala Gimnaziala nr. 7 Resita
2.    Alexandru Ilie - Scoala Gimnaziala nr. 7 Resita;
3.    Marius Pop - Liceul Traian Lalescu Resita.

Castigatorii categoriei de varsta 9-10 ani, fete:
1.    Maria Soaga – Scoala Gimnaziala nr. 8 Resita;
2.    Miruna Caval – Scoala Gimnaziala nr. 8 Hunedoara;
3.    Giulia Parvu – Liceul Pedagogic Caransebes.

Castigatorii categoriei de varsta 9-10 ani, baieti:
1.     Lucian Stefan – Colegiul National C.D. Loga Caransebes
2.    Silviu Dringa - Colegiul National Hunedoara
3.    Razvan Urban – Colegiul National C.D. Loga Caransebes.

Castigatorii categoriei de varsta 11-12 ani, fete:
1.    Hanni Brecica – Colegiul National C.D. Loga Caransebes;
2.    Livia Stefan - Colegiul National Traian Doda Caransebes;
3.    Denisa Ludica – Clubul Sportiv Scolar Caransebes.

Castigatorii categoriei de varsta 11-12 ani, baieti:
1.    Alex Ioan Dragomir – Clubul Sportiv Scolar Caransebes;
2.    Andrei Achim – Clubul Sportiv Scolar Caransebes;
3.    Teodor Tucaliuc – Clubul Sportiv Scolar Caransebes.

Castigatorii categoriei de varsta 13-14 ani, fete:
1.    Sorina Ciuche – Colegiul National Traian Doda Caransebes;
2.    Ana Maria Holoman – Colegiul National Traian Lalescu Caransebes;
3.    Ioana Mailat – Scoala Gimnaziala nr. 2 Hunedoara.

Castigatorii categoriei de varsta 13-14 ani, baieti:
1.    Andrei Paul Salomia – Clubul Sportiv Scolar Hunedoara;
2.    Andrei Marian – Clubul Sportiv Scolar Hunedoara;
3.    Alexandru Predonescu – Clubul Sportiv Scolar Caransebes.

Castigatorii categoriei de varsta 15-19 ani, fete:
1.    Loredana Cristina Peia – Colegiul Tehnologic Dacia Caransebes;
2.    Claudia Yasmina Tamasila – Liceul Banatean Otelu Rosu;
3.    Loredana Cimpoieru – Colegiul National C.D. Loga Caransebes.

Castigatorii categoriei de varsta 15-19 ani, baieti:
1.    Alexandru Dutanu – Colegiul National Iancu de Hunedoara Hunedoara;
2.    Mihai Lazar – Colegiul National Iancu de Hunedoara Hunedoara;
3.    Sebastian Duca – Colegiul National Iancu de Hunedoara Hunedoara.

Castigatorii categoriei Open, feminin:
1.    Nicoleta Cimpoieru - Colegiul National C.D. Loga Caransebes;
2.    Karina Tanasila - Liceul Banatean Otelu Rosu;
3.    Cornelia Larisa Peia - Clubul Sportiv Scolar Caransebes.

Castigatorii categoriei Open, masculin:
1.    Andrei Milea - Colegiul National Traian Doda Caransebes;
2.    Stefan Bonciokat – Serbia;
3.    Andrei Lucaci – Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta Caransebes.



Galerie foto

Galerie foto

Istoric