• Academia Olimpica Romana

Sedinta anuala cu directorii si secretarii filialelor judetene AOR

Program (2015)

COMITETUL OLIMPIC SI SPORTIV ROMAN

ACADEMIA OLIMPICA ROMANA

 

PROGRAMUL NATIONAL DE EDUCATIE OLIMPICA PRIN SPORT IN CADRUL VOLUNTARIATULUI OLIMPIC

 

 

 

Marti, 11 august

     09:00 – 13:00     – Sosirea participantilor – gustare, cafea

13:00 - 14:00      – Prânz

14:00 – 16:00     – Timp liber / Activitati sportive

16:00 – 16:45 – Deschiderea oficiala (imn olimpic, prezentarea participantilor, foto grup)

                          – Introducerea Grupurilor de discutii  (5 grupuri x 10 participanti). Tema: ”Realizarea unui proiect inovativ de promovare a valorilor olimpice si a spiritului olimpic”

16:45 – 17:00    – Coffee break

17:00 – 17:30  – Dl. Cristi Cretu – „Promovarea prin intermediul televiziunii”

17:30 – 17:40     – Intrebari si discutii

17:40 – 19:00     – Timp liber / Activitati sportive/ Grup de discutii

19:00                  – Cina

 

 

Miercuri, 12 august

      08:30 – 09:30     – Mic Dejun

      09:30 – 10:00 – Dl. Doru Costica – „Marketing Digital pentru Academii”

      10:00 – 10:10     – Intrebari si discutii

      10:10 – 10:25    – Coffee break

      10:25 – 10:55 – Dna. Liliana Radu – „Educa?ia Olimpica, activitatea fizica si sanatatea la copii si la adolescen?i”

      10:55 – 11:05    – Intrebari si discutii

      11:05 – 11:20    – Coffee break

      11:20 – 11:50     – Dl. Mirel Palada – „Comunicare institutionala”

      11:50 – 12:00     – Intrebari si discutii

      12:00 – 13:00     – Timp liber / Activitati sportive/ Grup de discutii

      13:00 – 14:00     – Prânz

      14:00 – 15:00     – Timp liber / Activitati sportive/ Grup de discutii

      15:00 – 15:30     – Dl. Bobby Durbac – „Marketing sportiv”

      15:30 – 15:40     – Intrebari si discutii

      15:40 – 15:55     – Coffee break

      15:55 – 16:25 – Dra. Anita Sterea si dl. Arthur Hoffmann – „Evanghelie Zappa – initiator al OLYMPIILOR si precursor al Jocurilor Olimpice Interna?ionale din 1896”

      16:25 – 16:35      – Intrebari si discutii

      16:35 – 16:45 – Decernarea premiilor pentru promovarea Olimpismului 2014

      16:45 – 19:00      – Timp liber / Activitati sportive/ Grup de discutii

      19:00                   – Cina

 

 

Joi, 13 august

      08:30 – 09:30   – Mic Dejun

      09:30 – 10:00 –  Dl. Dragomir Petrica (Institutul de Stiinte ale Educatiei) – „Activitatea de Educatie Fizica din scoala – baza pentru educatie in spirit olimpic”

      10:00 – 10:10  – Intrebari si discutii

      10:10 – 10:25  – Coffee break

      10:25 – 10:55  – Dl. Marius Matache – „Comunicare in mediul online”

      10:55 – 11:05  – Intrebari si discutii

      11:05 – 11:35  – Dl. Abraham Elod – „Descriere proiect AOR-SMaFTA”

      11:35 – 13:00  – Timp liber / Activitati sportive/ Grup de discutii

      13:00 - 14:00   – Prânz

      14:00 – 16:00  – Timp liber / Activitati sportive/ Grup de discutii

      16:00 – 16:45  – Prezentari Grup de discutii (1, 2, 3) 

                                 Intrebari si discutii

      16:45 – 17:00   – Coffee break

      17:00 – 17:30   – Prezentari Grup de discutii (4, 5) 

                                 Intrebari si discutii

      17:30 – 19:00  – Timp liber / Activitati sportive

      19:00                – Cina festiva / foc de tabara

 

 

Vineri, 14 august

     09:00 – 10:00    – Mic Dejun

     10:00 – 10:30    – Concluziile finale

     10:30 – 10:45    – Coffee break

     10:45 – 12:00    – Incheierea cursului, imnul olimpic

                               – Acordarea de certificate de participare

     12:00                 – Prânz

                               – Plecarea participantilor



Galerie foto