• Academia Olimpica Romana

Concursul national de arte plastice "Jocurile olimpice in imaginatia copiilor"

Lista de castigatori (2016)

CONCURSUL NATIONAL DE ARTE PLASTICE

„JOCURILE OLIMPICE IN IMAGINATIA COPIILOR”

2016

 

 

CATEGORIA 6-10 ANI

 

  • Premiul Special pentru pentru fantezie si culoare Jessica Maria Caucar de la Liceul de Arte „Sigismund Toduta" din Deva; profesor indrumator: Ioana Liana Popa;
  • Premiul I – Ava Pop de la Scoala Gimnaziala de Arte nr.4 din Bucuresti;  profesor indrumator: Ioana Streinu
  • Premiul II – Darius-Andrei Norocea de la Scoala Generala nr. 1 „Gheorghe Tatarescu” din Târgu Jiu; profesor indrumator: Rodica-Elena Norocea;
  • Premiul III – Maria Preda de la Palatul Copiilor din Galati; profesor indrumator: Mihaela Brumar;
Mentiuni:

  • Lorena Altman de la Colegiul Tehnic Energetic „Dragomir Hurmuzescu” din Deva; profesor indrumator: Corina Daciana Opritoiu;
  • Theodora Maria Bogdan de la Scoala Gimnaziala  nr. 197 din Bucuresti; profesor indrumator: Georgeta Stanculea;
  • Bianca Ardeleanu de la Scoala Gimnaziala  nr. 197 din Bucuresti; profesor indrumator: Luminita Sturza;
  • Stefan Marin de la Scoala Gimnaziala de Arte nr. 1 „Iosif Sava” din Bucuresti; profesor indrumator: Elena Dascalescu;
  •  Laura Ciubotaru de la Palatul Copiilor din Piatra Neamt; profesor indrumator: Lucian Gogu-Craiu;
  • Alina Andreea Ginghina de la Palatul Copiilor din Galati; profesor indrumator: Mihaela Brumar;
  • Bogdana Voisan de la Liceul de Arte „Sigismund Toduta" din Deva; profesor indrumator: Ligia Lac;
  • Levi Tudorie de la Scoala Gimnaziala de Arte „Victor Karpis" din Giurgiu; profesor indrumator: Steliana Badalau;
  • Cezar Mihail Sofica de la Liceul Greco-Catolic „Timotei Cipariu" din Bucuresti; profesori indrumatori: Mirela Baltag si Laura Itcou;
  • Flavia Gheorghe de la Liceul de Arta „George Georgescu” din Tulcea; profesor indrumator: Viorica Pavel
 

CATEGORIA 11-14 ANI

 

  • Premiul Special pentru actualitateAlexandra Ferariu de la Colegiul National de Arte „Regina Maria” din Constanta; profesor indrumator: Loretta Baluta;
  • Premiul I Paula Alexandra Nanau de la Liceul de Arte Plastice „Nicolae Tonitza" din Bucuresti; profesor indrumator: Ioana Streinu;
  • Premiul IIAna Ierima de la Scoala Gimnaziala  nr. 7 „Sfanta Maria” din Timisoara; profesor indrumator: Daniel Suici;
  • Premiul III Borbala Biro de la Liceul Vocational de Arta din Targu Mures; profesor indrumator: Csilla Kubanda;
Mentiuni:

  • Rebecca Coreisa de la Clubul Copiilor Sector 3 din Bucuresti; profesor indrumator:  Gabriela Aanitei;
  • Ioana Caraveteanu de la Colegiul National de Arte „Regina Maria” din Constanta; profesor indrumator: Mihaela Lutai;
  • Daria Cristiana Dinca de la Liceul de Arta „Marin Sorescu” din Craiova; profesori indrumatori: Monica Dinca si Claudia Trusca;
  • Maria Popa de la Scoala Gimnaziala de Arte nr. 1  „Iosif Sava” din Bucuresti; profesor indrumator: Elena Dascalescu;
  • Mihai Stefan Matei de la Scoala Gimnaziala de Arte nr. 1 „Iosif Sava” din Bucuresti; profesor indrumator: Ion Oprescu;
  • Marina-Elena Casangiu, eleva la Scoala Gimnaziala „Mihai Eminescu” din Vaslui; profesor indrumator: Anitei Silviu;
  • Narcisa Huminiuc de la Scoala Gimnaziala nr. 11 din Botosani; profesor indrumator: Alina Simona Gavril
  • Irina Popescu de la Palatul Copiilor din Craiova; profesor indrumator: Valentin Boboc;
  • Irina-Ana Arsu de la Liceul de Arte Plastice „Nicolae Tonitza" din Bucuresti; profesor indrumator: Ioana Streinu;
  • Erika Ologu de la Scoala Gimnaziala nr. 190 din Bucuresti; profesor indrumator: Florica Tanase
 

CATEGORIA 15-18 ANI

  • Premiul Special pentru combinatia imagisticaSteluta Linca de la Palatul Copiilor din Alexandria; profesor indrumator: Ioan Diacon;
  • Premiul I – Miruna Pirvan de la Colegiul National de Arte „Regina Maria” din Constanta a ob?inut; profesor indrumator: Baluta Loretta;
  • Premiul IIRazvan Raucescu de la Liceul de Arte „Victor Brauner" din Piatra Neamt; profesor indrumator: Stefan Potop;
  • Premiul III – Andrei Constantin Turculet de la Liceul de Arte „Stefan Luchian” din Botosani; profesor indrumator: Agavriloae Dumitru;
  • Calin Dumitrascu de la Colegiul National „Fratii Buzesti” din Craiova; profesori indrumatori: Elena Marina si Ciocoias Iulia;
  • Stefania Saftoiu de la Liceul de Arta „Marin Sorescu” din Craiova; profesor indrumator: Lidia Margelu;   
  • Mihaela Timofti de la Liceul de Arte „Stefan Luchian” din Botosani; profesor indrumator: Genoveva Gordas-Dolhescu;
  • Andreea Naica-Grimisteanu de la Liceul de Arte „Stefan Luchian” din Botosani; profesor indrumator: Agavriloae Dumitru;
  • Codruta Pentelescu de la Colegiul National „Mihai Eminescu” din Botosani; profesor indrumator: Loredana Mariana Botezatu;
  • Georgiana Anghel de la Colegiul National „Carol I” din Craiova; profesor indrumator: Maria Oprita;
  • Oana-Maria Lungan de la Colegiul National „Mihai Eminescu” din Bucuresti; profesor indrumator: Stefan Letu;
  • Stefan Paviliuc de la Liceul de Arte „Stefan Luchian” din Botosani; profesor indrumator: Genoveva Gordas-Dolhescu;
  • Alexandra Ciobanescu de la Palatul Copiilor din Tulcea; profesor indrumator: Elida-Veronica Bodorin-Buftei;
  • Sebastian Precup de la Liceul Vocational de Arta din Targu Mures; profesor indrumator: Rodica Pop;


Galerie foto

galerie