• Academia Olimpica Romana

Concursul national de arte plastice "Jocurile olimpice in imaginatia copiilor"

Lista de castigatori (2015)

Categoria 6-10 ani

 

  • Premiul Special pentru fantezie si culoare – LAURA MARIA CIUBOTARU de la Palatul Copiilor din Piatra Neamt – profesor indrumator LUCIAN GOGU-CRAIU;
  • Premiul I – AVA POP de la Scoala Gimnaziala de Arte nr.4 din Bucuresti – profesor indrumator IOANA LAVINIA STREINU;
  • Premiul al II–lea – ELISA COMAN de la Palatul Copiilor din Craiova – profesor indrumator FLUERASU IOANA;
  • Premiul al III –leaCARLA MARIA EZARU de la Scoala Gimnaziala “Titu Maiorescu” din Bucuresti – profesor indrumator PELMUS LUMINITA;
  • MentiuneALICE MARIE LUPU de la Palatul Copiilor din Alexandria – profesor indrumator DIACON IOAN;
  • Mentiune – DARIEI MORARU de la Liceul de Arte „Sigismund Toduta” din Deva – profesor indrumator CIRJOI DAN;
  • Mentiune – PAUL MATEI TIVLICA de la Liceul cu Program Sportiv “Banatul” din Timisoara – profesor indrumator BRANCU LILIANA;
  • Mentiune – MARA MOLDOVAN de la Scoala Gimnaziala „Titu Maiorescu” din Bucuresti – profesor indrumator PELMUS LUMINITA;
  • Mentiune – GABRIELA ROSCA de la  Scoala Gimnaziala “Marcela Penes” din Bucuresti – profesor indrumator TIGANILA VASILICA;
  • Mentiune – VICTORIA GRIGORE de la Palatul Copiilor din Alexandria – profesor indrumator DIACON IOAN;
  • Mentiune – PAUL TOROC de la Liceul cu Program Sportiv „Banatul” din Timisoara – profesor indrumator BRANCU LILIANA;
  • Mentiune – KEWIN VASZI de la Colegiul National Mihai Viteazul din Sf. Gheorghe – profesori indrumatori BANCIU MELANIA si PRUNDAR GABRIELA;
  • Mentiune – ANDREEA KARINA MARIN de la Palatul Copiilor din Alexandria – profesor indrumator DIACON IOAN;
  • Mentiune – VIVIANNE VOINEAG de la Scoala Gimnaziala de Arte “Iosif Sava” din Bucuresti – profesor indrumator ELENA DASCALESCU;
 

 

Categoria 11-14 ani

 

  • Premiul Special pentru originalitate si actualitate – KESZ JANOS TAMAS de la Liceul Teoretic „Mikes Kelemen” din Sf.Gheorghe – profesor indrumator HASZMANN IULIA REKA;
  • Premiul I – MIRUNA DRAGOMIR de la Colegiul National de Arte “Regina Maria” din Constanta – profesor indrumator BALUTA LORETTA;
  • Premiul al II-lea – RADU NICOLAE SOFICA de la Liceul Greco-Catolic “Timotei Cipariu” din Bucuresti – profesori indrumatori ITCOU LAURA si BORBELY IUDITH;
  • Premiul al III-lea – BIANCA GEGEA de la Colegiul National de Arte „Regina Maria” din Constanta – profesor indrumator BALUTA LORETTA;
  • Mentiune – DARIA CRISTIANA DINCA de la Liceul de Arte “Marin Sorescu” din Craiova – profesor indrumator DINCA CRISTIAN;
  • Mentiune – SABINA SAVOIU de la Scoala Gimnaziala de Arte “Iosif Sava” din Bucuresti – profesor indrumator ELENA DASCALESCU;
  • Mentiune – FLAVIA STEFANESCU de la Colegiul National “Carol I” din Craiova – profesor indrumator OPRITA MARIA;
  • Mentiune – ANDREI CIRNARU de la Palatul Copiilor din Alexandria – profesor indrumator DIACON IOAN;
  • Mentiune – CRINA PREDA de la Colegiul National de Arte „Regina Maria” din Constanta – profesor indrumator BALUTA LORETTA;
  • Mentiune – FRANCESCA BARANGA de la Liceul de Arte „George Georgescu” din Tulcea – profesor indrumator PAHOM-GRIGORE CLAUDIA;
  • Mentiune – TIA-NICOLE NAJAM de la Scoala Gimnaziala „Marcela Penes” din Bucuresti – profesor indrumator TANASE FLORICA;
  • Mentiune – VALENTINA NECULA de la Palatul Copiilor din Alexandria – profesor indrumator DIACON IOAN;
  • Mentiune – NICOLETA APOSTOL de la Liceul de Arte „George Georgescu” din Tulcea – profesor indrumator PAHOM-GRIGORE CLAUDIA;
  • Mentiune – MARIA ELENA CUJBA de la Palatul Copiilor din Galati – profesor indrumator BRUMAR MIHAELA.
 

Categoria 15-18 ani

 

  • Premiul Special pentru semnificatia mesajului – PAUL DONCIU de la Liceul de Arte "Victor Brauner" din Piatra Neam? – profesor indrumator POTOP STEFAN;
  • Premiul I – RAZVAN RAUCESCU de la Liceul de Arte "Victor Brauner" din Piatra Neam? a ob?inut – profesor indrumator POTOP STEFAN;
  • Premiul al II–lea – ALEXANDRU BUZDUGAN de la Liceul de Arte "Victor Brauner" din Piatra Neam? – profesor indrumator POTOP STEFAN;
  • Premiul al III–lea – IOANA MASGRAS de la Colegiul National “Mihai Eminescu” din Buzau – profesor indrumator SAVA ELISABETA;
  • Mentiune – RAZVAN TOMA de la Palatul Copiilor din Craiova – profesor indrumator FLUERASU IOANA;
  • Mentiune – CONSTANTIN EMILIAN HORCIU de la Liceul de Arte "Victor Brauner" din Piatra Neamt – profesor indrumator POTOP STEFAN; 
  • Mentiune – ANA SMARANDA RUSINARU de la Colegiul National "Fratii Buzesti"din Craiova – profesor indrumator CIOCOIASI IULIA;
  • Mentiune – GHEORGHE SARAH MONICA de la Liceul Pedagogic „Mircea Scarlat” din Alexandria – profesor indrumator IONESCU MARIAN;
  • Mentiune – MIRUNA UNGUREANU de la Liceul de Arte “Victor Brauner” din Piatra Neamt – profesor indrumator POTOP STEFAN;
  • Mentiune – ANAMARIA CALINOV de la Liceul de Arte “George Georgescu” din Tulcea – profesor indrumator PAHOM-GRIGORE CLAUDIA;
  • Mentiune – ANCA ROXANA STRUGARIU de la Colegiul National de Arte „Regina Maria” din Constanta – profesor indrumator BALUTA LORETTA;
  • Mentiune – SILVIA TARBOACA de la Colegiul National „Mihai Eminescu” din Buzau – profesor indrumator SAVA ELISABETA;
  • Mentiune – ALINA BIRLA de la Liceul de Arte „Sigismund Toduta” din Deva – profesor indrumator POPA CORINA;


Galerie foto

galerie